Nyheter

DELTAGARLISTA SO-TOUR HUDIKSVALL 17 november!

Här är deltagarlistan för SO-Tour tävlingen på HTK-hallen nu på söndag 17 november, varmt välkomna!

(OBS!!! MAXIKLASSEN SPELAS UNDER HELA DAGEN PGA MÅNGA DELTAGARE! KOLLA NOGA SÅ NI VET VILKEN TID NI SPELAR PÅ!)

Samling: 15 min före utsatt matchstart
Avgift: Betalas på plats med swish, om man inte har swish så går det bra kontant.

Minitennis -110kr/deltagare Midi- och Maxitennis – 130kr/deltagare

Priser: Medalj, diplom och fika till alla deltagare
Frågor: Kontakta Erik, tel: 076-8442482, E-post: Hudiktennis@gmail.com
Tävlingsledare: Erik Nyman

Domare:

Kl.10:30-12:00 (Mini)

Ludvig Eriksson, Isak Gustafsson, Viktor Lindström, Klara Faller

Kl.11:30-14:00 (Midi)

Fiona Andrews, August Brolén, Tim Tönnehag, Daniel Selman

MINITOUR & MAXITOUR – KL.11:00 (SAMLING KL.10:45)

MINI
Victor Wahlstedt
Sven Fernlund
Elis Sjöberg
Ester Holm
Emil Månström
Oscar Von Schlieben
Ebbe Engström
Julian Lukic
Nikola Lukic

MAXI
Alice Högman
Felicia Wahlstedt
David Sundquist
Esayas Häggblom

MIDITOUR & MAXITOUR – KL.12:00 (SAMLING KL.11:45)

MIDI
Vilda Persdotter
Viktor Kamél
Isabella Flyren
Darko Zivkovic
Svea Engström
Algot Persson

MAXI
Alice Lindberg
Herman Wiklander
Edvin Ingwersen
Meja Palmqvist
Vilmos Pinter

MAXITOUR – KL.14:00 (SAMLING KL.13:45)

Victor Månström
Bror Fernlund
Tim Tönnehag
Kevin Hellberg
Svante Nyström
Ludvig Öhman
Allan Pålsson

DELTAGARLISTA SO-TOUR HUDIKSVALL 13 oktober!

Här är deltagarlistan för SO-Tour tävlingen på HTK-hallen nu på söndag 13 oktober, välkomna alla deltagare! 

Samling: 15 min före utsatt matchstart

Avgift: Betalas på plats med swish, om man inte har swish så går det bra kontant.

Minitennis -110kr/deltagare

Midi- och Maxitennis – 130kr/deltagare

Priser: Medalj, diplom och fika till alla deltagare

Frågor: Kontakta Erik, tel: 076-8442482, E-post: Hudiktennis@gmail.com

Tävlingsledare: Erik Nyman

Domare:

Kl.10:30-12:00 (Mini)

Melker Enström, Anton Jonsson, Anton Jägergård, Filip Ericson

Kl.11:30-14:00 (Midi)

Gustaf Broberg, Hugo Wiksten, Adam Åstrand, Miliam Rünell

MINITOUR – KL.11:00 (SAMLING KL.10:45)

Emil Månström
My Torin
Ester Holm
Oscar Von Schlieben
Elis Sjöberg
Alvin Vander
Jill Nilsson

MIDITOUR – KL.12:00 (SAMLING KL.11:45)

Svea Engström
Algot Persson
Vilda Persdotter
Viktor Kamél
Darko Zivkovic
Nellie De Pablos
Jill Nilsson
Lukas Kutschke

MAXITOUR – KL.14:00 (SAMLING KL.13:45)

Victor Månström
David Nylander
Herman Wiklander
Meja Palmqvist
Esayas Häggblom
Svante Nyström
Felicia Falk
Ludvig Öhman
Alice Högman
Bror Fernlund