Nyheter

Välkommen på klubbmästerskapen 7-8 december!

Här är tidsschema för klubbmästerskapen nu i helgen!
Samling: 15 min före utsatt speltid. Tävlingsavgift: betalas på plats swish/kontant före matchstart. Tävlingsform: Poolspel med sprintmatcher, alla möter alla. Speltider: Speltiderna är ca tider, dvs kan hålla på 10-25 min längre än sluttid. Vid frågor, kontakta tävlingsledare Erik på 076-8442482 eller hudiktennis@gmail.com.

DELTAGARLISTA + TIDSSCHEMA

LÖRDAG 7 DECEMBER


Juniorsingel C
Speltid: Lördag kl.10:00-12:00

Meja Palmqvist
Esayas Häggblom
Victor Månström
Edvin Ingwersen
David Sundquist
Alice Lindberg
Herman Wiklander

Juniorsingel ​A​

Speltid: Lördag kl.12:00-14:00

Gustaf Broberg
August Brolén
Anton Jägergård

Generationsdubbel C
Speltid: Lördag kl.12:00-13:00

Edvin Ingwersen / Micke Jonsson
Herman Wiklander / Kristoffer Wiklander
Stefan Månström / Victor Månström
Juniordubbel C
Speltid: Lördag kl.13:00-14:00

Edvin Ingwersen / Herman Wiklander
Victor Månström / Björn Moberger
Juniorsingel B
Speltid: Lördag kl.14:00-16:00
Klara Faller
Victor Månström
Viktor Lindström
Alfred Brolén
Juniordubbel B
Speltid: Lördag kl.15:00-16:00
Viktor Lindström / Alfred Brolén
Isak Gustafsson / Ludvig Eriksson

 

SÖNDAG 8 DECEMBER

Seniorsingel A

Speltid: Söndag kl.11:00 – 13:00

Miliam Rünell
tobias borg
Marcus Norberg
Lars Nyman
Lennart Wedin

Seniordubbel A
Speltid: Söndag kl.13:00 – 14:30

Stefan Månström / Bosse Jacobson
Lars Nyman / Lennart Wedin
August Brolén / Gustaf Broberg


Seniorsingel B
Speltid: Söndag kl.13:00-15:30
Svante Sjökvist
Johan Svanberg
Joachim Delcomyn
Anton Jägergård
Adam Ekberg
Varmt välkomna till klubbmästerskapen!

Med vänliga hälsningar
Hudiksvalls Tennisklubb

DELTAGARLISTA SO-TOUR HUDIKSVALL 17 november!

Här är deltagarlistan för SO-Tour tävlingen på HTK-hallen nu på söndag 17 november, varmt välkomna!

(OBS!!! MAXIKLASSEN SPELAS UNDER HELA DAGEN PGA MÅNGA DELTAGARE! KOLLA NOGA SÅ NI VET VILKEN TID NI SPELAR PÅ!)

Samling: 15 min före utsatt matchstart
Avgift: Betalas på plats med swish, om man inte har swish så går det bra kontant.

Minitennis -110kr/deltagare Midi- och Maxitennis – 130kr/deltagare

Priser: Medalj, diplom och fika till alla deltagare
Frågor: Kontakta Erik, tel: 076-8442482, E-post: Hudiktennis@gmail.com
Tävlingsledare: Erik Nyman

Domare:

Kl.10:30-12:00 (Mini)

Ludvig Eriksson, Isak Gustafsson, Viktor Lindström, Klara Faller

Kl.11:30-14:00 (Midi)

Fiona Andrews, August Brolén, Tim Tönnehag, Daniel Selman

MINITOUR & MAXITOUR – KL.11:00 (SAMLING KL.10:45)

MINI
Victor Wahlstedt
Sven Fernlund
Elis Sjöberg
Ester Holm
Emil Månström
Oscar Von Schlieben
Ebbe Engström
Julian Lukic
Nikola Lukic

MAXI
Alice Högman
Felicia Wahlstedt
David Sundquist
Esayas Häggblom

MIDITOUR & MAXITOUR – KL.12:00 (SAMLING KL.11:45)

MIDI
Vilda Persdotter
Viktor Kamél
Isabella Flyren
Darko Zivkovic
Svea Engström
Algot Persson

MAXI
Alice Lindberg
Herman Wiklander
Edvin Ingwersen
Meja Palmqvist
Vilmos Pinter

MAXITOUR – KL.14:00 (SAMLING KL.13:45)

Victor Månström
Bror Fernlund
Tim Tönnehag
Kevin Hellberg
Svante Nyström
Ludvig Öhman
Allan Pålsson