Välkommen på klubbmästerskapen 7-8 december!
DELTAGARLISTA + TIDSSCHEMA
LÖRDAG 7 DECEMBER
Juniorsingel C
Speltid: Lördag kl.10:00-12:00
Meja Palmqvist |
Esayas Häggblom |
Victor Månström |
Edvin Ingwersen |
David Sundquist |
Alice Lindberg |
Herman Wiklander |
Juniorsingel A
Gustaf Broberg |
August Brolén |
Anton Jägergård |
Generationsdubbel C
Speltid: Lördag kl.12:00-13:00
Edvin Ingwersen / Micke Jonsson |
Herman Wiklander / Kristoffer Wiklander |
Stefan Månström / Victor Månström |
Speltid: Lördag kl.13:00-14:00
Edvin Ingwersen / Herman Wiklander |
Victor Månström / Björn Moberger |
Speltid: Lördag kl.14:00-16:00
Klara Faller |
Victor Månström |
Viktor Lindström |
Alfred Brolén |
Speltid: Lördag kl.15:00-16:00
Viktor Lindström / Alfred Brolén |
Isak Gustafsson / Ludvig Eriksson |
Seniorsingel A
Speltid: Söndag kl.11:00 – 13:00
Miliam Rünell |
tobias borg |
Marcus Norberg |
Lars Nyman |
Lennart Wedin |
Seniordubbel A
Speltid: Söndag kl.13:00 – 14:30
Stefan Månström / Bosse Jacobson |
Lars Nyman / Lennart Wedin |
August Brolén / Gustaf Broberg |
Speltid: Söndag kl.13:00-15:30
Svante Sjökvist |
Johan Svanberg |
Joachim Delcomyn |
Anton Jägergård |
Adam Ekberg |
Med vänliga hälsningar
Hudiksvalls Tennisklubb
DELTAGARLISTA SO-TOUR HUDIKSVALL 17 november!
Här är deltagarlistan för SO-Tour tävlingen på HTK-hallen nu på söndag 17 november, varmt välkomna!
(OBS!!! MAXIKLASSEN SPELAS UNDER HELA DAGEN PGA MÅNGA DELTAGARE! KOLLA NOGA SÅ NI VET VILKEN TID NI SPELAR PÅ!)
Samling: 15 min före utsatt matchstart
Avgift: Betalas på plats med swish, om man inte har swish så går det bra kontant.
Minitennis -110kr/deltagare Midi- och Maxitennis – 130kr/deltagare
Priser: Medalj, diplom och fika till alla deltagare
Frågor: Kontakta Erik, tel: 076-8442482, E-post: Hudiktennis@gmail.com
Tävlingsledare: Erik Nyman
Domare:
Kl.10:30-12:00 (Mini)
Ludvig Eriksson, Isak Gustafsson, Viktor Lindström, Klara Faller
Kl.11:30-14:00 (Midi)
Fiona Andrews, August Brolén, Tim Tönnehag, Daniel Selman
MINITOUR & MAXITOUR – KL.11:00 (SAMLING KL.10:45)
MINI
Victor Wahlstedt
Sven Fernlund
Elis Sjöberg
Ester Holm
Emil Månström
Oscar Von Schlieben
Ebbe Engström
Julian Lukic
Nikola Lukic
MAXI
Alice Högman
Felicia Wahlstedt
David Sundquist
Esayas Häggblom
MIDITOUR & MAXITOUR – KL.12:00 (SAMLING KL.11:45)
MIDI
Vilda Persdotter
Viktor Kamél
Isabella Flyren
Darko Zivkovic
Svea Engström
Algot Persson
MAXI
Alice Lindberg
Herman Wiklander
Edvin Ingwersen
Meja Palmqvist
Vilmos Pinter
MAXITOUR – KL.14:00 (SAMLING KL.13:45)
Victor Månström
Bror Fernlund
Tim Tönnehag
Kevin Hellberg
Svante Nyström
Ludvig Öhman
Allan Pålsson