KLUBBMÄSTERSKAP – JUNIORKLASSER

Här är deltagarlistan för KM Juniorer!

HÅRDBOLL – SAMLING SÖNDAG 12:45

SINGEL
1 August Brolén
2 Hugo Wiksten
3 Saga Backlin
4 Anton Jägergård
5 Erik Boström

MAXI – SAMLING SÖNDAG 13:45

SINGEL
1 Simon Habtesion
2 Melker Enström
3 Alfred Brolén
4 Björn Moberger
5 Victor Månström

DUBBEL

1 Victor Fagerström/Björn Moberger
2 Klara Faller / Wilma Faller

Deltagarlista Generationsdubbeln 18 november!

HÄR ÄR DELTAGARLISTAN FÖR GENERATIONSDUBBELN  NU PÅ LÖRDAG!

Samling: Kl.17:30
Avgift: Betalas på plats med swish, om man inte har swish så går det bra kontant.
150:- per par. Fika ingår i anmälningsavgiften
Frågor: Kontakta Erik, tel: 076-8442482, E-post: Hudiktennis@gmail.com
Tävlingsledare: Erik Nyman
Spelformat:
MAXI: Poolspel, alla par möter alla.
HÅRDBOLL: Poolspel med slutspel.

MAXIKLASS

Victor Månström & Stefan Månström
Isak Gustafsson & Robert Gustafsson
Björn Moberger & Fredrik Moberger
Helena Wiksten & Henrik Wiksten
Alfred Brolén & Peter Brohlén

HÅRDBOLLSKLASS

Gustaf Broberg & Johan Svanberg
Helena Wiksten & Hugo Wiksten
August Brolén & Peter Brohlén

Deltagarlista SO-Tour Hudiksvall 19 November

Här är deltagarlistan för SO-Tour tävlingen på HTK-hallen nu på söndag!

Samling: 15 min före utsatt matchstart
Avgift: Betalas på plats med swish, om man inte har swish så går det bra kontant.
Minitennis -110kr/deltagare
Midi- och Maxitennis – 130kr/deltagare
Priser:  Medalj och diplom till alla deltagare
Frågor: Kontakta Erik, tel: 076-8442482, E-post: Hudiktennis@gmail.com
Tävlingsledare: Erik Nyman, Pontus Thorley
Domare:
Kl.10:50-12:00
Hugo Wiksten, Isak Gustafsson, Anton Jonsson

Kl.11:40-14:00
August Brolén, Alfred Brolén, Signe Hermansson, Berivan Salih, Erik Boström

MINITOUR – KL.11:10 (SAMLING KL.11:10)

Siri Hedman
Emil Månström
Alvin Vandér
Douglas Lyngbäck
Arvid Berggren

 

MIDITOUR – KL.12:00 (SAMLING KL.11:45)

Knut Hammervold
Theodor Numelin
Walter Andersson
David Sundquist
Meja Palmqvist
Viktor Kamél
Edvin Ingwersen
Vilmos Pinter
Leon hedman

MAXITOUR – KL.14:00 (SAMLING KL.13:45)

Simon Habtesion
Edwin Hammervold
Isak Gustafsson
Signe Hermansson
Berivan Salih
Melker Enström
Anton Jonsson
Sarah Sundström
Victor Månström